Větrný tunel

Zážitek na celý život

Představte si, že můžete létat jako pták, bez letadla nebo padáku. Větrný tunel je zvláštní zařízení, které vám to umožní. Je to velká trubka, ve které silně fouká vzduch zespoda nahoru. Když do ní vstoupíte, vzduch vás zvedne a vy začnete „plavat“ ve vzduchu, jako byste padali z oblohy, ale všechno je to bezpečné a nebudete potřebovat letadlo.

Je bezpečné létat v tomto simulátoru?

Ano, létání větrným tunelem je velmi bezpečné. Předtím, než začnete, vás šikovní pracovníci naučí vše, co potřebujete vědět, a během vaší první „letu“ bude s vámi instruktor, aby se ujistil, že je vše v pořádku. Speciální vybavení, jako jsou kombinézy a ochranné brýle, vás ochrání a udrží v bezpečí.

Jak větrný tunel funguje?

Jakmile přijdete, dostanete vybavení a jednoduchý trénink, abyste věděli, jak se pohybovat a co dělat uvnitř tunelu. Pak „skočíte“ dovnitř a začnete plavat ve vzduchu. Na začátku s vámi bude instruktor, ale jakmile si budete jisti, můžete létat sami. Fantastické na tom je, že za pár minut můžete zažít pocit, jako byste padali z oblohy hned několikrát.

Co získáte po letu?

Kromě nezapomenutelného zážitku si můžete odpočinout v restauraci s pěkným výhledem na tunel, získáte certifikát o absolvování letu a můžete si dokonce koupit video se záznamem vašeho letu.

O větrném tunelu:

Tento zázrak techniky se nachází v Praze-Letňany a je jediný svého druhu v České republice. Tunel je široký přes 4 metry a vysoký 12 metrů. Vzduch v něm proudí rychlostí až 75 metrů za sekundu! A co je skvělé, rychlost vzduchu se přizpůsobuje podle vaší váhy a zkušeností, aby byl váš let co nejpříjemnější.

Kdo může v tunelu létat?

Téměř každý! Ale jsou některá omezení – malé děti (pod 5 let), těhotné ženy nebo lidé pod vlivem alkoholu či drog nebudou moci létat. A nezapomeňte si sundat šperky. A teď ještě něco navíc – můžete zkusit létání ve virtuální realitě, což je zážitek, který si rozhodně nenecháte ujít. Přijďte a užijte si pocit volného pádu bez toho, abyste museli skočit z letadla!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *